fbpx

Ankara Şan Kursu Eğitimi Hakkında

Ankara Şan Kursu Eğitimi : Şarkı söylemek kolay ve eğlenceli bir faaliyettir ancak benzersiz sesinizin ruhunuzu beslemesi ve şarkının en güzel halini alabilmesi için uygulanması gereken bazı teknikler bulunmaktadır.
Her zaman şarkı söyleme tutkunuz olduysa veya duyduğunuz bir melodiyi söylemek istediyseniz, sizlere sunmuş olduğumuz şan eğitimi kursuna katılabilir ve temel şan tekniklerini öğrenerek daha mutlu hissettiğiniz bir performans sergileyebilirsiniz. Zaman; ailemize dâhil olarak içinizden gelen sesin parlamasına izin verme zamanı!

Daha önce müzik geçmişi olmayan bir acemi olsanız bile, farklı müzik türlerinden oluşan geniş repertuvarımızla nitelikli öğretmenlerimiz müzikal bir yolculukta Ankara şan kursu olarak size en iyi ve doğru şekilde rehberlik edecektir. Böylece özel şan dersi programımızda kendi ses renginize uygun eserler seçerek stile uygun bir şekilde seslendirme becerisi kazanabileceksiniz.

Panorama Sanat Akademisi’nde sizin için daha fazla kişisel ilgi sağlayabilmek adına derslerimizi bireysel şan dersi olarak yürütmekteyiz. Şan kursu programlarımızı özel solfej dersi ile pekiştirerek sizleri müziğin teorik tarafıyla da buluşturuyoruz.

Kendinizle birlikte izleyicileri de benzersiz sesinizle büyülemek için sizleri ailemize davet ediyoruz 🙂

Ankara Şan Kursu Eğitimi

Ankara Şan Kursu Eğitimi

Kimler Şan Dersi Alabilir?

Panorama sanat akademisinin şan dersiyle ilgili sloganı şudur; bireylerde kötü ses yoktur. eğitilmemiş ses vardır! Sesi eğitildikten sonra şarkı söylememe gibi bir problem söz konusu dahil olamaz. Ankara şan kursu olarak şan dersi programlarımızda amacımız kişilere sesini doğru kullanmayı öğretmek ve solfej dersleriyle sesini kullanırken notaları ve müzik teorisinide öğretmektir. Tabi şan eğitimi için sesin gelişimini tamamlaması çok önemlidir. İlkokul ve öncesi dönemlerde olan kursiyerlerimize özel şan dersi ve solfej dersi vermeyi çok doğru bulmuyoruz. Anatomik olarak ses gelişimini tamamlamamış bireylerde şan eğitimi ters tepebilir. Bazen lise çağında şan kursu için gelmiş bireyler bile yeterli olmayabiliyor. Özel eğitmenlerimiz deneme derslerinde kişilerin ses özelliklerini ve gelişimlerini kontrol ettikten sonra eğitimlerine başlamaktadırlar. Kişilerin ses aralığı ve ses tonu gerçek niteliğini ve gelişimini kazandıktan sonra yaş ve cinsiyet bakılmaksızın eğitimlerine başlanır. Panorama sanat akademisi öğretmenleri kursiyerleri düzenli ve disiplinli bir çalışma ile kısa zamanda çok daha iyi seviyelere getirecektir.

ŞAN KURSU EĞİTİMİ SESİ GÜZELLEŞTİRİR Mİ?

Şan eğitimi dersinin amacı sesi doğru kullanmaktır. Kursiyerlerden bir çoğu şan kursu ile seslerinin ne derece değiceğini merak etmektedirler. Ama özel şan dersi programı sizlerin ses rengini değiştirmez. Sadece sesinizi doğru kullanmanıza yardımcı olur. sesini doğru kullanmayı öğrendiğinizde ve şarkı söylerken duruşunuzu koruyabildiğinizde seslendirdiğiniz eserin çok daha güzel duyulduğunu fark edeceksiniz. Özel şan dersi içerisinde verilen solfej dersi ve müzik teori dersleride müzikal gelişiminizi ve şarkı söyleyebilme yeteneğinizi geliştirmektedir. sesin karşı taraftan güzel duyulması için belli etmenler gerekmektedir. bunlardan ilgi ses renginin güzel olması ikinci etmen sesleri doğru frekansta algılamak ve doğru sesi karşıya geri iletmektir. en önemli etmen ise sesimizi eğitmektir. doğuştan gelen etmenler ve güzel bir şan dersi eğitimi ile ses muazzam seviyelere getirilebilir. Panorama sanat akademisi Ankara şan kursu olarak en iyi eğitmenlerimizle kursiyerlerimizi doğru ve bilinçli eğitim için kurumumuza beklemekteyiz.

ŞAN DERSLERİ NASIL İŞLENİYOR ?

Şan dersleri insan fizyolojisini fazlasıyla etkilediği için derse başlamadan mutlaka diyafram, nefes ve ses egzersizleri yapılması gerekmektedir. Bu egzersizleri yaparken doğru duruş ve arttırarak sesi kademeli zorlamayla açmak oldukça önemlidir. eğitmenin kontrolünde ses ve nefer egzersizleri yapıldıktan sonra piyano eşliğiyle günün konusu işlenmeye başlar. Kursiyer doğru nota ve doğru aralık kavramını kazandıktan sonra ilerleme hızlanır ve günün konusu geride bırakılır. Ankara şan kursu eğitmenleri özel şan dersi eğitmenlerini çok büyük bir hassasiyetle seçmektedir. Türkiye’nin şan eğitimi alandaki en iyi eğitmenleri Hacettepe devlet opera ve balesinde yetişmektedir. Panorama sanat akademisi eğitmenleri de bu nadide okuldan mezun, ileri seviye müzisyenlerden seçilmektedir.

Şan kursu programımızda solfej dersi büyük bir öneme sahiptir. ders sırasında üstünde çalışılan eserin solfeji yapılır teknik ve teorik olarak analiz edilir. Fazlasıyla hızlı geçen şan dersi müzik dersleri arasında en keyifli ve verimli olanlardan biridir. Sizleri ücretsiz deneme dersimize bekleriz.

 

Kurs içeriği

⦁ Sesin oluşumunu kavrama
⦁ Postür ve nefes kontrolü
⦁ Ritim eğitimi ve nota okuma
⦁ Artikülasyon ve diksiyon çalışmaları
⦁ Doğru ifade
⦁ Şarkı söyleme uygulamaları ve solfej dersi
Şan eğitimi stile uygun eser yorumlayabilme
⦁ Sesin dinamiğini ve kullanılabilirliğini geliştirme
⦁ Klasik, geleneksel, pop, çağdaş ve caz müziğinden oluşan geniş repertuvar

Panorama Sanat Akademisi Ankara şan kursu olarak vermiş olduğumuz özel şan dersi programında her şan dersi sonunda dezenfekte edilmiş ve havalandırılmış geniş sınıflarımızda  bire-bir eğitim modeli ile sürdürülmektedir.

Arzu eden öğrenciler ve veliler için Panorama Sanat Akademisi olarak şan derslerimize online (zoom-skype-google meet) devam etme imkanı sunuyoruz. Online şan dersleri hakkında bilgi almak için online dersler sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Şan kursu haftada 1 gün ve 1 saat ve ayda toplam 4 saat olacak şekilde devam etmektedir.

Şan derslerimiz hakkında bilgi edinmek, hijyenik sınıflarımızı görmek, online dersleri tecrübe etmek ve ücretsiz deneme derslerimize randevu almak için hemen 0850 305 9767 ve 0552 733 1767 telefon numaralarımızdan Panorama Sanat Akademisi öğrenci işleri ile irtibata geçebilir ya da deneme dersi formunu doldurabilirsiniz.

En kısa sürede sizleri yanımızda görmekten memnuniyet duyacağız. Sanat dolu günler diliyoruz ?

NEDEN BİZ?

Hem yeni başlayanlara temel bilgiler sağlamada hem de en ileri düzeydeki öğrencilere eğitim verme konusunda uzmanlaşmış usta öğretmenlerle çalışıyoruz.

Hedefimiz, her yaş için kişisel müzikal gelişimini sağlamak ve aynı zamanda kişinin hayatını müzik ve dans ile zenginleştirmek, ömür boyu sürecek müzik keyfi için gerekli müzikal mükemmellik ve becerilere ulaştırmaktır.

Müzik için bir sevgi ve takdir geliştirme özgürlüğüne sahip, eğlenceli, samimi ve yaratıcı bir ortamda müzik öğretme konusunda uzmanız. Her yaştan öğrenciyi bu serüvende bizimle olmaya davet ediyoruz.

Müzik ve dans konusunda yeni başlayan küçük bir çocuğunuz olması veya ilkokulda aldığınız piyano derslerini tekrar etmek isteyen bir büyükanne olmanız farketmez… Eğitmenlerimiz sizin ihtiyaçlarınıza uyacak benzersiz bir program oluşturmaya hazırdır. Panorama sanat akademisi Ankara şan kursu özel şan dersi programlarında öğretmen konusunda çok seçicidir. öğretmenlerimiz hacettepe  devlet operasından mezun popüler şan eğitimi ve klasik şan dersi alanlarında birer profesyoneldirler.  aynı zamanda şan kursu dersinde kursiyerlerine tüm tecrübeleriyle solfej dersi vermektedirler.

Ücretsiz Deneme Dersi Başvuru Formu