fbpx

Ankara Bateri Kursu Eğitimi Hakkında

Ankara Bateri Kursu Eğitimi : Bir vurmalı enstrüman topluluğu olan bateri beynin dört parçaya bölünmesiniyle icra edilebilir. zeka, duygu ve mekanik kazanımları yüksek olan bu enstrüman duyguları eyleme dökebilir ve müziğe dokunabilirsiniz. Ritm duygunuzu geliştirip kalbinizdeki ritme eşlik ettiğinizde bir baterist olduğunuzu hissedeceksiniz. Buddy Rich’in şatafatlı cazından, Beatles’ın Ringo Starr’ının büyüleyici rock’ına kadar, bu dünyaca ünlü bateristler insanlara adrenalin patlaması yaşatmakta asla başarısız olmadılar. Özgür hissetmek ve eğlenmek istiyorsanız, bateri çalmak bunun en özel yoludur..Bateri çalmanın atletizm ve dövüş sanatları gibi olduğu söylenir. Bateri eğitimi de bir nevi idman sayılır Önemli miktarda fiziksel aktivitenin yanı sıra, sizi zihinsel, duygusal ve ruhsal olarak da olumlu yönde etkiler. Ayrıca çocuklar için akademik performansı ve özellikle matematik becerilerini artırdığı için bateri öğrenmek çok faydalıdır. Seviyeniz ne olursa olsun Ankara bateri kursu – başlangıçtan ileri seviyeye – uzman eğitmenlerimiz ile bateri kursu eğitimimizde öğrencilerimize performans göstermeleri için bol fırsat sunuyoruz ve her zaman çalmak istediğiniz şekilde çalmanızı sağlıyoruz. Panorama sanat akademisinde bateri çalmanın ve özgürlüğün tadını çıkarmalısınız.  Ankara müzik kursu

 

Ankara Bateri Kursu Eğitimi

Ankara Bateri Kursu Eğitimi

Bateri Çalmayı Ne Kadar Sürede Öğrenebilirim?

Bateri eğitimi öncelikli olarak teorik kazanımlar ve buna yönelik eğitimler ile başlar. Ankara müzik kursu olarak bu eğitimlerin sağlıklı bir şekilde aktarılmadığında kursiyer kısa sürede aldığı bütün eğitimi unutmuş olduğunu tespit ettik. Bateri çalmak sadece ellerimizdeki bagetler ile bilinçsiz bir şekilde davullara vurmak demek değildir. Hem teori hemde mekanik eğitimin paralel ilerlemesi kursiyerin bateri kursu eğitimini sindirmesi için çok önemlidir. Ankara bateri kursu sizlere bateri çaldığınızda yapılan hareketlerin her birini teoride ismi olduğunu ve birer nota ile sembolize edildiklerini akademik olarak öğretecek ve sizlerin kurs programını bu bilinçle ilerlemesini sağlayacaktır. Ritm notasyonu çok önemlidir. Kursiyer bateri çalmayı bırakma kararı alsa bile çok sonradan aldığı nota eğitimi sayesinde bateri başına oturduğunda karşısına getirilen notaları çalabildiğini fark-edecektir. Teori kalıcı eğitimin en büyük parçasıdır. Kursiyer verilen eğitimde sabırlı davranır enstrümanına yoğunlaşırsa 6 ay gibi bir sürede tarz parçalara eşlik edebildiğini görecektir. Eğitimine devam ederse sürekli kendini geliştirip daha akıcı çalmayı başaracaktır. Panorama sanat akademisi bünyesindeki öğretmenlerle sizleri kısa sürede eğitimini aldığınız enstrümanlardan eser üretmenizi sağlayacak bir eğitime tabi tutmaktadır. Özverili ve disiplinli çalışma ile kısa sürede sahne bile almanız mümkündür.

Bateri Dersi Başlangıç Eğitimleri

Bateri eğitimi oturma pozisyonunu öğretilerek ilk adım atılır. Bateri kursu verimliliği açısında ve sağlam temeller atılması gerektiğinden oturma pozisyonu bateri çalmak için çok önemlidir. İkinci adım bagetlerin nasıl tutulacağıyla ilgilidir. Duruşumuzla ilgili sorunları ortadan kaldırdıktan sonra temel iki ritim öğretilerek Ankara müzik kursu bateri eğitimi programına başlıyoruz. Atılan ritim çeşitliliği arttıkça öğretmenimiz rock/pop gibi tarzlarda müziklere eşlik etmeye öğretir.  Devamında kick teknikleriyle eğitimimizi daha ileri seviyelere taşıyoruz. En önemlisi Ankara bateri kursu olarak bunları öğretirken notayı ve müzikteki teoriyi öğretip geliştirmeye teşvik etmemiz. Öğrendikçe daha fazla keyif alacağınız bateri kursu eğitimi sonraki aşamlarda ritim çeşitliliğini arttırıp çeşitli tarzlarda ataklar öğretmeye başlıyoruz. En keyif alacağınız öğrenme aşaması ise öğretmenlerimizle karşılıklı kendi müzik zevkimize göre açtığımız müziklere eşlik edip atak geçişlerini kusursuz yaptığımız aşamalar olacaktır. İşte o zaman gerçekten bateri çaldığınızı hissedecek ve hayatınıza giren bu faydalı bağımlılığı asla bırakmama kararı alacaksınız. Bateri; başlangıç aşamasında dahil sıkıcı olmayan kendine bağlayan tek enstrümandır diyebiliriz. Tanıdıkça seveceğiniz sevdikçe vazgeçilmeziniz olacak bu enstrüman.

 

 

2Bateri Çalmanın Faydaları nelerdir ?

Bateri eğitimi birçok faydası var. Bunların en başında stres atmak ve ritim zekasını geliştirmek vardır. Ayrıca bateri çalarken kalori yaktığınızı biliyor muydunuz? Bateri çalabilmek için çok üst seviyede yeteneklere sahip olmanız gerekmiyor. Herkesin doğuştan gelen ritim duygusu vardır bateri kişilerin var olan ritm duygusunu geliştirmek için bir aracıdır. Yoğun iş hayatınızdan sıkılanlar için birebir bir bir enstrümandır. Sadece bir müzik aleti değildir bateri aynı zamanda bir teravi enstrümanıdır. Popülerliğini hiç kaybetmeyen ve sürekli en çok tercih edilen enstrümanlardan biri olan baterinin bazı rahatsızlıklarada iyi geldiği bilinmektedir örneğin nörolojik rahatsızlığı olan bazı bireylerin bateri ile tedavi edildiklerini şahit olmaktayız. Daha ilginç olanı ise madde kullanan bireylerinde bateri ile iyileştirilme yöntemlerinin kullanılmasıdır. ritim duygusunun verdiği haz ile sakinleşmeleri bu tedavi için çok önemlidir. Bateri çalmak stresten uzaklaştırır sosyalleştirir ve beynin sağ ve sol iki lobunuda çalıştırdığı için zekada gelişimi sağlar. Bateri kursu 50 dakika süren ve sizlere bir çok özellik katan devamlılığı en yüksek olan kurstur. Panorama sanat akademisi Ankara müzik kursu olarak bateri performans faydalarının bilincinde olarak kursiyerlerimizi eğitmekteyiz. Ankara bateri kursu bateri eğitimi için sizleri ücretsiz deneme derslerimize beklemekteyiz.

 

Kurs içeriği

  • Bateri çalmak için uygun teknikler ve duruş
  • Bateri eğitimi aşamasında notalarının okunması ve müzikal terimlerin anlaşılması
  • Baget kontrolü, ayak çalışması ve koordinasyon için aşamalı egzersizler
  • Çeşitli ritm stilleri ve varyasyonları
  • Bateri kursu bateri çalım fikirleri
  • Stilize teknikler ve çok yönlülük için davul temelleri
  • Geniş repertuvar icraları

Ankara Bahçelievler Emek mahallesinde bulunan Panorama Sanat Akademisinde Akustik Bateri ve Elektro Bateri eğitimleri  verilmektedir. Profesyonel eğitmenler aracılığı ile donamlı eğitimler verilen Ankara bateri kursu eğitimlerinde lCM ve MEB sertifikaları vermektedir.

Panorama Sanat Akademisi olarak vermiş olduğumuz bateri dersleri her ders sonunda dezenfekte edilmiş ve havalandırılmış geniş sınıflarımızda özel olarak bire-bir eğitim modeli ile sürdürülmektedir.

Arzu eden öğrenciler ve veliler için Panorama Sanat Akademisi olarak bateri derslerimize online (zoom-skype-google meet) devam etme imkanı sunuyoruz. Online bateri dersleri hakkında bilgi almak için online dersler sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Bateri derslerimiz haftada 1 gün ve 1 saat ve ayda toplam 4 saat olacak şekilde devam etmektedir.

Bateri derslerimiz hakkında bilgi edinmek, hijyenik sınıflarımızı görmek, online dersleri tecrübe etmek ve ücretsiz deneme derslerimize randevu almak için hemen 0850 305 9767 ve 0552 733 1767 telefon numaralarımızdan Panorama Sanat Akademisi öğrenci işleri ile irtibata geçebilir ya da deneme dersi formunu doldurabilirsiniz.

En kısa sürede sizleri yanımızda görmekten memnuniyet duyacağız. Sanat dolu günler diliyoruz ? Ankara müzik kursu

NEDEN BİZ?

 Ankara müzik kursu olarak Hem yeni başlayanlara temel bilgiler sağlamada hem de en ileri düzeydeki öğrencilere eğitim verme konusunda uzmanlaşmış usta öğretmenlerle çalışıyoruz.

Hedefimiz, her yaş için kişisel müzikal gelişimini sağlamak ve aynı zamanda kişinin hayatını müzik ve dans ile zenginleştirmek, ömür boyu sürecek müzik keyfi için gerekli müzikal mükemmellik ve becerilere ulaştırmaktır.

Müzik için bir sevgi ve takdir geliştirme özgürlüğüne sahip, eğlenceli, samimi ve yaratıcı bir ortamda müzik öğretme konusunda uzmanız. Her yaştan öğrenciyi bu serüvende bizimle olmaya bateri kursu programımıza davet ediyoruz.

Müzik ve dans konusunda yeni başlayan küçük bir çocuğunuz olması veya ilkokulda aldığınız piyano derslerini tekrar etmek isteyen bir büyük anne olmanız fark-etmez… Eğitmenlerimiz sizin ihtiyaçlarınıza uyacak benzersiz bir program oluşturmaya hazırdır. Ankara bateri kursu olarak bateri eğitimi ile bateri çalmak ve geliştirmek isteyen herkesi aramıza beklemekteyiz.

Ücretsiz Deneme Dersi Başvuru Formu