fbpx

Resim

Resim

Resim

Resim : Hayal gücünüzün bir ürünü olarak ilham aldığınız fikirler ışığında belirleyeceğiniz bir tema üzerine resimler veya çizimler yapmak ve anlatmak istediğiniz hikayelerinizi bir tabloya dönüştürmek istemez misiniz?

Sanatla ilgilenmenin sosyal bir varlık olan insan üzerinde, iletişim kurabilme, kendini ifade edebilme, farklı bakış açısına sahip olabilme, empati yapabilme ve daha hoşgörülü olabilme gibi bir çok alanda olumlu yönde etkileri olduğu yapılan araştırmalar neticesinde bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Ayrıca motor becerileri geliştirmede de büyük etkisi olduğu görünen resim sanatı, aynı zamanda eleştirel ve yaratıcı düşünmeyle birlikte siz sanatseverlere keyifli vakit geçirebileceğiniz bir eğitim imkanı sunar. Birçok tekniği içerisinde barından bu sanatı biz Panorama Sanat Akademisi ile yakından tanımaya ne dersiniz?

Resim derslerinde temel olarak Yağlı Boya ve Karakalem çalışmalarına yer vermekteyiz. Ama eğitmenlerimiz sizlerden gelecek talepler doğrultusunda resim sanatının birçok alanında sizlere yardımcı olmaya hazırlar. Biz, sizin hayallerinizi, hayalinizin de ötesinde güzelliklerle somutlaştırabilmeniz için buradayız. Gelin, sizler de kaleminiz ve fırçanızı bizimle birlikte harekete geçirin…

Resim Sanatının Faydaları

  • Hayal gücünüzü geliştirir, farklı bir bakış açısı kazandırır.
  • Beyin gelişimiyle birlikte göz ve el koordinasyonuna katkı sağlar.
  • Stresten sizleri uzak tutar.
  • Daha özgüvenli olmanıza ve kendinizi daha doğru ifade etmenize yardımcı olur.

Yağlı Boya

Yağlı boya,

kuruyan yağlarda askıya alınmış boya pigmentlerinden oluşan bir ortamdır. Tonların veya rengin füzyonuyla elde edilen olağanüstü bu bileşim, yağlı boyayı akışkan boyama çeşitleri arasında benzersiz kılar. Yağlı boya dokusal çeşitlilik açısından eşsizdir. Büyüleyici bir boyama hazzı sunarken, her fırça darbesinin ortaya çıkardığı net etkiler hemen fark edilir. Opak, şeffaf ve yarı saydam; her çeşit resim bu teknikle elde edilebilir. Yağlı boya tablolar birkaç yıl boyunca uygulanabilir kalmasına izin veren muazzam bir dizi ve sağlamlık derinliği sunar. Yağlı boya tabloların değeri ise olgunluğuna ve yaşına göre belirlenir.

Sanat tarihi yağlıboya eserlerin hegemonyasındadır. Tarihi ve paralelinde sanatsal gelişim, tüm geleneksel ve modern dönemlerde yapılmış yağlı boya tablolar ile büyük ölçüde ilişkilendirilebilir. Yağlı boya tablolar gelişen uygarlıkları, dini inançları, toplumsal yaşam ve sorunları temsil eder. Günümüzde yağlı boya, dünya çapında sanatçılar tarafından tercih edilen en şık seçimdir. Sanatseverlerin yağlı boya resimlere yönelmesinin ardındaki en belirgin neden hem modern hem geleneksel moda hissiyatı ile kendilerine, evlerine ve ofislerine güzellik ve değer katma arzusudur.

Karakalem

Bir ahşap kasa içine yerleştirilmiş grafitten oluşan bir aletle gerçekleştirilen, başka bir ortamda daha ayrıntılı bir çalışma için eskiz, görsel anlatım alıştırması olarak tasarlanmış çizimler karakalem çalışması olarak adlandırılmıştır. Silindirik grafit kalem, doğrusal gri-siyah vuruşlar üretmedeki kullanışlılığı nedeniyle, ortaçağ ve rönesans sanatçılarının parşömen veya tahta üzerinde kullandıkları eski, metalik çizim kalemi olmuştur. Kurşun kalem çizimleri, o yüzyılların sanatçıları tarafından tebeşir, odun kömürü ve mürekkep eskizlerinden çok daha az üretilmesine rağmen zamanla ressamlar, minyatürcüler, mimarlar ve tasarımcılar arasında grafit kullanımı artmıştır. 18. yüzyılın sonlarında, içi boş bir ahşap silindire yerleştirilmiş bir doğal grafit çubuk şeklini almıştır. Karakalemler koyu siyahın güçlü, karanlık ya da çok ince çizgilerinden, grilere kadar bir dizi ton zenginliğine sahiptirler. Birçoğu doğadan elde edilen geniş malzeme seçenekleri ile karakalem resim en eski sanat dallarından biri olmasının yanı sıra, renkli çalışmalar için yol gösterici bir rol üstlenir. Yüzyıllardır ressamların vazgeçemediği bu teknik, çalışacağınız yağlı boyalar için de ön hazırlık niteliği taşıyacaktır. Karakalem ile dilediğiniz kompozisyonu tek renk olarak çalışabilirsiniz.

Panorama Sanat Akademisi bünyesindeki uzman eğitmenlerimiz sayesinde resim sanatının inceliklerini doğru metotlarla öğrenmeye ne dersiniz? Şu ana kadar sizlere harika bir iş ortaya koyabilmek için çok yetenekli olmamız gerektiği söylenmiş olsa dahi asıl gerçek; yaptığınız işi sevmek, özverili çalışmak ve başarıya inanmaktır. Sanat merkezimizin sunduğu bu eğitim sayesinde resim sanatının temel kavramlarını çok iyi bir şekilde öğrenebilir ve öğretmenlerimizin yönlendirmeleriyle kendi resim yolculuğunuza başlayabilirsiniz. Sizleri, resim sanatının bu muhteşem dünyasını bizimle deneyimlemeye davet ediyoruz. Gelin heyecanlarımızı birlikte paylaşalım…

Resim derslerimiz ve online ders uygulamalarımız hakkında bilgi edinmek ve ücretsiz deneme derslerimize randevu almak için hemen 0 850 305 9767 ve 0 552 733 1767 telefon numaralarımızdan biz Panorama Sanat Akademisi ile irtibata geçebilir ya da deneme dersi formunu doldurabilirsiniz.

Ücretsiz Deneme Dersi Başvuru Formu