fbpx

ASKERİ BANDO OKULUNA HAZIRLIK

Askeri Bando Okuluna Hazırlık : 2016 yılında değişen okul sistemi ile bando okullar komutanlığının hazırlama bölümü yani bando okulları lisesi kaldırılmıştır. Yeni dönemde adaylar bando okullar komutanlığında sadece MYO yani ön lisans eğitimine tabi tutulmaktadırlar. Askeri Bando okuluna nasıl girebilirim ? diye düşünenlere şunu söyleyebiliriz ki bu nadide kuruma hazırlanmak uzun soluklu, özverili ve disiplinli bir çalışma ile mümkün olabilir. Diğer güzel sanatlara hazırlanırken harcadığınız performansın bir tık üstünde performans harcamanız gerekmektedir. Disiplinli ve özverili bir çalışma ile rahatlıkla rakiplerinizi geride bırakıp okulun eğitim sistemine dahil olabilirsiniz. Askeri bando okullarına hazırlık için mutlaka eğitim desteği ve danışmanlığa ihtiyacınız olacak. Panorama sanat akademisi, bünyesindeki öğretmenlerle sizleri planlı bir çalışma programına dahil ederek bu süreçte en iyi seviyeye getirecektir. Bando astsubay okulu eğitimi sadece müzikle sınırlı değildir. Askeri eğitim ve kültür dersleriyle ilgili alacağınız eğitimde fazlasıyla yoğun olacaktır. Kurumumuzdaki eğitimlerde sizleri okulun genel eğitim sistemiyle ilgili detaylıca bilgilendirip donanımlı bir şekilde okulun sınavlarına girmenizi sağlayacağız. Herhangi bir enstrüman icra ediyorsanız çalışmalarımızı o enstrüman üzerinden devam edeceğiz ama icra ettiğiniz bir enstrüman yok ise Panorama Sanat Akademisi öncelikle sizin dudak ve parmak yapınıza bakıp en uygun olan enstrümanla sıkı bir eğitim süreci başlatacaktır. Kurumumuz sadece müzik eğitimi üzerinde durmayıp hazırlanmanız gereken diğer konularda danışmanlık verecektir.

Askeri Bando Okuluna Hazırlık

Askeri Bando Okuluna Hazırlık

HAZIRLIK AŞAMASINDA EĞİTİM PROGRAMI

Bando astsubay okulu eğitim programı 2 ayrı bölümden oluşmaktadır. Bunlar; üflemeli ve vurmalı çalgılar ile çalgı bakım onarım ön lisans programlarıdır. Hazırlıklarımız bu programlara ve yetenek sınavına yönelik olacaktır. Müzik eğitimi alt yapısı olmayanlar başarısız olacaklarını kesinlikle düşünmemelidir. Bu durum panorama sanat akademisi sayesinde  sizin avantajınıza çevrilebilir. Avantajınız, bizim kontrolümüzde askeri bandolarda kullanılan enstrümanlarla eğitime başlamanız olacaktır. Hangi enstrümanı çalmanız gerektiği panorama sanat akademisi bünyesindeki öğretmenlerimiz aracılığıyla parmak, dudak ve diş yapınıza bakılarak sizlere söylenecektir. Bunun sebebi ise enstrümanda sağlıklı ve rahat bir ilerleme kaydetmenizi sağlamaktır. Örneğin; ince dudak yapısına sahip birisi trompeti kolaylıkla icra edebilirken kalın dudak yapısına sahip kişiler trompet çalmakta zorlanabilmektedirler. Panorama sanat akademisi bilinçli ve programlı çalışmalarıyla kısa sürede çok yol kat etmenizi sağlayacaktır.  Sıkça bize sorulan askeri bando okuluna nasıl girebilirim ? sorusuna cevabımız bilinçli ve programlı bir çalışma ile doğru yönlendirilmeniz olacaktır. Askeri bando okullarına hazırlık aşamasında en önemli kural geç olmadan karar verip çalışmalara başlamaktır. Eğitim programımız haftada 3 saat olup hem teori hem de enstrüman eğitimi verilecektir. Sınav gününe kadar öğretmenlerimiz tarafından belirlenen çalışma programına uyulması gerekliliği sizlerin başarılı olabilmeniz için önem arz etmektedir. Sınava hazırlık için kurumumuza başvuran öğrencilerin bando okullarının fiziki yeterliliklerini barındırıyor olmaları gerekmektedir. Ayrıca panorama sanat akademisi, öğrencileri programa kabul etmeden müzik yeteneklerini test edecektir.

Askeri Bando Okuluna Hazırlık

Askeri Bando Okuluna Hazırlık

ASKERİ BANDO OKULLARINA ALIM ŞARTLARI

Bando okullar komutanlığı bünyesine askeri öğrenci için ilk aşama ösym’nin yazılı sınavında başarılı olmaktır. Sınavı başarılı bir şekilde geçtikten sonra milli savuma bakanlığı üniversitelerinden bando okulu için müracaatta bulunacaksınız. MSÜ askeri öğrenci adaylarını belli aşamalardan geçirecek, bunlardan ilk aşama ön sağlık ve genel sağlık kontrolleridir. Devamında sizlerin fiziki yeterlilikleriniz için belli spor testleri olacak bu aşamadan da başarılı olarak geçtikten sonra sözlü mülakatlar ve bando okullarına özel yetenek sınavına gireceksiniz, bu en zor aşamadır. Sadece bando okulları için başvuran öğrencilerin tabi tutulacağı müzik yeteneği sınavı; enstrüman performansı, işitme sınavı ve teori sınavı olarak kendi içerisinde 3 ana gruba ayrılmaktadır. Tüm bu aşamaları başarıyla tamamladıktan sonra silahlı kuvvetler bando okullar komutanlığı öğrencisi olup bando astsubay okulu eğitimi almaya hak kazanacaksınız. Askeri bando okullarına hazırlık aşamasının verimli geçmesi çok önemlidir. 10 aylık bir çalışma programı ile panorama sanat akademisi bünyesinde sadece müzik eğitimi görmeyecek aynı zamanda geçmeniz gereken diğer aşamalar içinde danışmanlık ve takip desteği alacaksın. Askeri bando okuluna nasıl girebilirim diye düşünmenize gerek yok kurumumuzdan genel bilgi almak için randevu oluşturmanız yeterli olacaktır. Öğretmenlerimiz sizi hazırlanacağınız sınavla ilgili detaylıca bilgilendirip hazırlık sürecinde sizleri nelerin beklediğini, çalışma takvimini ve göstermeniz gereken performansı anlatacaklardır. Gerçekten kararlıysanız zaman geçmeden başvurunuzu yapıp maratonda yerinizi almanız gerekmektedir.

Askeri Bando Okullarının Genel Eğitim Sistemi Nedir?

Bando astsubay okulu eğitimi sadece müzikle sınırlı değildir. Genel olarak eğitimlerine baktığımızda askeri eğitim ve kültür dersleriyle alakalı eğitimleri de yoğun olarak verilmektedir. Askeri bando okullarına hazırlık aşamasında bando okullarının genel eğitim sistemiyle ilgili bilgi sahibi olmanız çok önemlidir. Benim müzik yeteneğim çok iyi seviye enstrümanımı çok güzel çalıyorum demeniz bu eğitimlerde başarılı olacağınız anlamına gelmemektedir. Bando astsubay okulu bir çok konuda sizden yeterlilik bekleyecektir. Bando okullarını kazandıktan sonra genel kültür dersleri, spor dersleri, askeri eğitimler ve müzik dersleriyle ilgili sizi fazlasıyla zorlayacaklardır. Tüm bunları yaparken aynı zamanda fazlasıyla disiplinli tertip ve düzenli olmanız gerekmektedir. Bando okullarında sadece gündüz değil günün 24 saatinde bir eğitime tabi tutulacaksınız yorucu ama sizleri geliştiren bir eğitim olacaktır. hem psikolojik hem de zihinsel olarak çok yorulacağınızı unutmayın. Özellikle askeri hiyerarşi ve disiplin her anınızda sizinle olacak. Askeri bando okullarına nasıl girebilirim sorusundan çok kendimize askeri bando okullarının eğitim sistemine ayak uydurabilecek miyim sorusunu sormalıyız. Bu soruya cevabınız olumlu ise o zaman hızla hazırlıklara başlayabilirsiniz.

 

SİZDEN GELENLER
 • Bando okulundan mezun olunca ne iş yapacağım?

Cevap: Bando okulunda bando astsubay olarak mezun olacaksın. Atandığın yerde uzman olduğun enstrümanla, törenlere ve konserlere katılım sağlayacaksın

 • Askeri bando okulunda bir gün nasıl geçer????

Cevap: Gününüz sabah 6.30’da  başlar. temizlik kahvaltı ve 40 dakikalık bir etütten sonra saat 08.00 sularında derslerimiz başlar. dersler 40 dakika sürmekte 10 dakika mola verilmektedir.

15.00’da dersleriniz bitmekte ve sonrasında öğrenciler için serbest zaman veya hobi dersleri olarak güne devam edilmektedir. Gün içerinde işlediğiniz derslerin %80’i müzik dersleri olacaktır.

 • Okula girdikten sonra subay olabiliyor muyum?

Cevap: Bando okullarında başarılı olan öğrencilere belli oranda subay kadrosu açılmaktadır. Yeterince çalabilirseniz bu kadrodan faydalanıp subay olabilirsiniz.

 • Mezun olduktan sonra ne kadar maaş alıyoruz.

Cevap: Bando astsubay eğitimi müteakiben mezun olduğunuzda 6.000 tl gibi bir maaşla başlıyorsunuz. Maaşınız kademeli olarak artmaktadır.

 • Mezun olunca Ankara da mı çalışacağım?

Cevap: Mezun olduğunuzda kura ile tayin edileceksiniz. Ankara İstanbul ve İzmir yoğunlukta olmak üzere birçok yerde çalışma ihtimaliniz var.

 • Ben hiç enstrüman çalmayı bilmiyorum süreç benim için nasıl ilerleyecek?

Cevap: Hazırlık aşamasında mutlaka bir enstrüman öğrenmeniz gerekmektedir. Çünkü sınavda enstrüman çalma zorunluluğu var.

 • Çalacağımız enstrümanı neye göre seçecekler

Cevap: Dudak diş ve el yapısı seçileceğiniz enstrümanlar için en belirgin kriterlerdir.

 • Sadece yetenek sınavı ile mi öğrenci alımı yapıyorlar?

Cevap: öğrenci alımlarında yetenek sınavının yanında spor ve sağlık aşamaları da vardır.

 • Askeri bando okulları nerede?

Cevap: Ankara merasim sokakta

 • Okulda yatılı mı kalacağız?

Cevap: Evet yatılı kalacaksınız. Sadece Ankara da yaşayanlar hafta sonları evci izniyle kendi evlerinde kalabilecekler.

 • Askeri bando okulunda askeri eğitim mi verilecek müzik eğitimi mi?

Cevap: Bando okullarını kazandıktan sonra her iki programdan da eğitim alacaksınız.

 • Askeri bando okullarına nasıl girebilirim ???

Cevap: 1 yıllık sıkı ve bilinçli bir çalışma ile girmek okulu kazanmanız mümkündür.

 • Askeri bando okullarına hazırlık aşamasında ne gibi eğitimler vereceksiniz?

Cevap: Panorama Sanat Akademisi sizlere hazırlık aşamasında müzik eğitimleri ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Müzik eğitimi kendi içerisinde enstrüman teori ve işitme eğitimleri olarak ayrılmaktadır. sıkı bir çalışma programına dahil edileceksiniz ve spor mülakat ve sağlık aşamaları ile alakalı bizlerden danışmanlık alacaksınız.

Ücretsiz Deneme Dersi Başvuru Formu