fbpx

Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık

Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık

Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık

Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık : Panorama Sanat Akademisi olarak, MEB’in yayınladığı takvime göre yapılmakta olan güzel sanatlar lisesi yetenek sınavlarına yönelik kişiye ve hedeflenen okullara özgü yoğunlaştırılmış eğitim programı uygulamaktayız. Alanında uzman eğitmenlerimizle birlikte, sanatçı yetiştiren bu güzide kurumlarda eğitim almak isteyen sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Sanata giden bu yolda birlikte yürümeye ne dersiniz?

MÜZİK BÖLÜMÜ YETENEK SINAVI İÇERİĞİ

  1. Müziksel İşitme: Piyanodan verilen tek sesin, çift sesin, üç sesin ve dört sesin “na” hecesiyle vermeleri istenir.
  2. Ritim Tekrarı: Tonal (2/4) ve Modal (5/8) yapıda iki adet ritim sorularak tekrar edilmesi istenir.
  3. Ezgi Tekrarı: Dört ölçü uzunluğundaki tonal ezginin “na” hecesiyle tekrarlanması istenir.
  4. Müziksel Söyleme: Adayın hazırladığı marş ve şarkı eserinde sesin doğru kullanımıyla ilgili tüm kriterlere bakılarak puanlama yapılır.
  5. Müziksel Çalma: Çalgıya hâkimiyet, müziksel çalma, doğru teknik ve akıcılık gibi kriterle bakılarak adayın hazırladığı parçalar dinlenerek puanlama yapılır.

RESİM BÖLÜMÜ YETENEK SINAVI İÇERİĞİ

Sınav iki oturum şeklindedir. İlk oturum olan “Desen” çalışmasında figür ve obje çizimi yapılır. Oran-orantı, ışık-gölge, çizgi dili gibi kuralların uygunluğuna bakılarak puan verilir. İkinci oturum olan “İmgesel” (hayalden) çalışmada ise öğrenciye verilen konunun hayal ederek çizilmesi istenmektedir.

SINAVLARA NEDEN BİZİMLE HAZIRLANMALISINIZ?

Öğretmenlerimiz alanında uzman eğitimciler olup, profesyonel performans ve öğretim deneyimine sahiptirler. Nihai hedefleri, sanat alanında becerilerini keşfetmek, öğrenmek ve onlara ulaşmak isteyen herkese, büyük bir özveri ve samimiyetle sonuna kadar yardımcı olmaktır.

Öğretmenlerimiz sizleri daha yakından tanıyarak, neyi nasıl öğrenebildiğiniz konusunda özel bir eğitim planı çıkarmakta ve gelişiminize uygun olarak yapılan bu planlama sürekli güncellenmektedir. Öğrencilerimize ilham vermek, sorgulama ve çözümleme becerilerini geliştirmek, kendilerini daha doğru bir şekilde sanatla ifade edebilmelerini sağlamak için eğitmenlerimiz sürekli çalışmakta ve en güncel eğitim tekniklerini derslerine yansıtmaktadırlar.

Panorama Sanat Akademisi olarak yetenek sınavlarından üstün başarılarla geçmiş, alanında uzman eğitimci kadrosuna sahip olmaktan oldukça gururluyuz ve sizlere bu yolculukta eşlik etmek için çok heyecanlıyız. Gelin bu başarıyı birlikte kazanalım, gururu birlikte yaşayalım…

Yetenek sınavlarına yönelik çalışmalarımız hakkında bilgi edinmek ve ücretsiz deneme derslerimize randevu almak için hemen 0 850 305 9767 ve 0 552 733 1767 telefon numaralarımızdan biz Panorama Sanat Akademisi ile irtibata geçebilir ya da deneme dersi formunu doldurabilirsiniz.