fbpx
Güzel Sanatlar ve Müzik Eğitim Fakültelerine Hazırlık

Güzel Sanatlar ve Müzik Eğitim Fakültelerine Hazırlık

Güzel sanatlar veya müzik eğitim fakültelerinde eğitim almak isteyen sizler için ön koşul, lise ve dengi okullardan mezun olmuş olmak ve ÖSYM’nin belirlediği sınav baraj puanını geçmiş olmaktır. Sonrasında sınavına girmek istediğiniz güzel sanatlar veya müzik eğitim fakültelerinin belirlemiş olduğu yetenek sınav kriterlerinde başarılı olmanız gerekmektedir.

YETENEK SINAVLARINDA BAŞARILI OLMAK İÇİN Sıkça Sorulan Sorular

Hedef Belirlerken Nelere Dikkat Etmeliyim ?

Öncelikli olarak yapmanız gereken, hangi üniversite veya bölümü tercih edeceğinize karar vermektir. Bunu belirlemede size ışık tutacak olan veriler, fakültenin vermiş olduğu eğitimin içeriği ve bu eğitim veren öğretmen kadrosudur. Sınavına girmek istediğiniz üniversite veya bölümü belirledikten sonra yapmanız gereken ise sınav için istenilen kritelere yönelik kendinizi hazırlamak ve sınavda başarılı olmaktır.

Panorama Sanat Akademisi olarak bünyemizdeki alanında uzman eğitmenlerimiz ile sizlerin hazır bulunuşluk seviyesine göre kişisel olarak hazırlanacak, en uygun materyaller eşliğinde disiplinli ve özverili bir çalışma programı ile hedeflerine ulaşmak isteyen sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız… Hedefleriniz için ilk adımı birlikte atmaya ne dersiniz?

Profesyonel Yardım Almalı Mıyım?

Güzel sanatlar ve müzik eğitim fakültelerine hazırlık süresinde profesyonel yardım almak oldukça önemlidir. Özellikle güzel sanatlar liselerinden mezun olmamış ve herhangi bir müzik veya resim geçmişi olmayan adayların alacakları profesyonel destek sınavda başarılı olma oranlarını çok yükseltecektir.

Eğitim Kurumu Seçimini Nasıl Yapmalıyım?

Yetenek sınavlarına hazırlık aşamasında seçeceğiniz eğitim kurumu sizlerin doğru metotlarla başarıya ulaşmasında önemli ölçüde etkilidir. Çok iyi araştırılmalı, doğru kurum ve doğru hoca konusunda emin olunmalıdır. Kendinizde veya çocuğunuzda eğitim sürecinde gözlemleyeceğiniz gelişim de size bu konuda ışık tutacaktır.

Planlı ve Disiplinli Çalışmanın Önemi Nedir?

Yetenek sınavlarında başarılı olmanın en önemli noktalarından biri zamanın verimli kullanılması ve disiplinli bir çalışma programıdır. Doğru sanat merkezi, doğru hoca, doğru planlama ve doğru kaynaklar ışığında hem gereksiz zaman kaybı önlenecek hem de sınavda başarı oranı önemli ölçüde artacaktır. Verilen emeklerin boşa gitmemesi ve mağduriyet yaşamamak adına eğitim alınacak kurum ve hoca iyi araştırılmalıdır. Biz Panorama Sanat Akademisi olarak bu sınavlarda yüksek performans göstermiş tecrübeli eğitmenlerimizle size destek verecek en iyi kurum olduğumuza eminiz. Gelin bu başarıyı ve gururu birlikte paylaşalım..

Kendine Güvenmelisin!

Bireyin kendine olan inancı ve özgüveni her zaman başarı ile doğru orantılıdır. Başarısızlık düşüncesiyle çalışmalarımızı yürütmemiz mümkün değildir. Hayallerimizdeki soyut başarıyı somutlaştırıp gerçek başarıya ulaşmamız için inancımızın ve güvenimizin tam olması gerekmektedir. Biz Panorama Sanat Akademisi ile alacağınız eğitimle bu güvenin çok kısa sürede oluşacağına birlikte tanıklık etmek için biz çok heyecanlıyız. Bu serüveni birlikte yaşamaya ne dersiniz?

SINAVLARA NEDEN BİZİMLE HAZIRLANMALISINIZ?

Öğretmenlerimiz alanında uzman eğitimciler olup, profesyonel performans ve öğretim deneyimine sahiptirler. Nihai hedefleri, sanat alanında becerilerini keşfetmek, öğrenmek ve onlara ulaşmak isteyen herkese, büyük bir özveri ve samimiyetle sonuna kadar yardımcı olmaktır.

Öğretmenlerimiz sizleri daha yakından tanıyarak, neyi nasıl öğrenebildiğiniz konusunda özel bir eğitim planı çıkarmakta ve gelişiminize uygun olarak yapılan bu planlama sürekli güncellenmektedir. Öğrencilerimize ilham vermek, sorgulama ve çözümleme becerilerini geliştirmek, kendilerini daha doğru bir şekilde sanatla ifade edebilmelerini sağlamak için eğitmenlerimiz sürekli çalışmakta ve en güncel eğitim tekniklerini derslerine yansıtmaktadırlar.

Panorama Sanat Akademisi olarak yetenek sınavlarından üstün başarılarla geçmiş, alanında uzman eğitimci kadrosuna sahip olmaktan oldukça gururluyuz ve sizlere bu yolculukta eşlik etmek için çok heyecanlıyız. Gelin bu başarıyı birlikte kazanalım, gururu birlikte yaşayalım…

Yetenek sınavlarına yönelik çalışmalarımız hakkında bilgi edinmek ve ücretsiz deneme derslerimize randevu almak için hemen 0 850 305 9767 ve 0 552 733 1767 telefon numaralarımızdan biz Panorama Sanat Akademisi ile irtibata geçebilir ya da deneme dersi formunu doldurabilirsiniz.