fbpx

Keman Kursu Eğitimi Hakkında

Keman Kursu Eğitimi : Keman çaldığınızda bir hikaye anlatıcısı olursunuz ve bir hikaye anlatırsınız. Keman çalmak, keman eğitimi harika bir müzik yolculuğunun başlangıcı olabilir. Kemanın, ustalaşması en zor enstrümanlardan biri olduğu söylenir. Bu muhteşem enstrümanı bir profesyonel gibi çalabilseydin nasıl hissederdin? Hiç şüphesiz görkemli bir görünüme ve eskimeyen bir melodiye sahip güzel bir müzik aletidir keman. Birkaç alıştırma seansından hemen sonra kişinin çoklu görev becerilerini geliştirmesine yardımcı olur. Günün sonunda, size büyük bir başarı hissi verir ve tüm çalışma saatlerini buna değer kılar. Keman’ın bir bireyin hayatına getirebileceği birçok olumlu değişiklik vardır. Her vuruşta yarattığınız melodi rahatlatıcıdır, tüm stresi bir kenara bırakır ve farklı bir yere veya zamana götürüldüğünüzü hissedebilirsiniz. Büyüleyicidir. Ayrıca, hem kollar hem de parmaklar arasındaki koordinasyonu aynı anda güçlendirmek için harika bir araçtır. Ankara keman kursu programında alacağınız keman dersi öğretmenlerimizin de yönlendirilmeleriyle vücudun genel duruşunu da iyileştirmeye yardımcı olur. Uygulama sırasında öğrencinin sabit bir şekilde oturması gerektiğinden sırt ve omuzlar daha güçlü hale gelir. Keman kursu eğitimlerimiz haftada 1 gün 1 saat şeklinde olmaktadır.

Keman Çalmanın Faydaları

Keman çalmak demek müzikal etkinliklerin ve konserlerin aranan ismi olmak demektir. Keman eğitimi programına dahil olduğunuzda ve belli bir seviyeye geldikten sonra çeşitli trio, quartet ve çeşitli orkestralardan teklifler alacaksınız. Çünkü kemana inanılmaz ihtiyaç duyulmaktadır. orkestranın en popüler enstrümanı olan keman her çeşit müziğe ayak uydurabileceğiniz bir enstrümandır. Kemanla farklı türdeki müzikleri çalmakta hiç zorluk çekmeyeceksiniz. Keman çalmak sizlerin el kol ve sürekli nota takibinde olacağınız için göz koordinasyonunuzu geliştirecektir. Refleksleriniz eskisinden daha hızlı olacaktır. Bilimsel olarakta araştırılan bir diğer bulgusu ise kemanın insan psikolojisi ve hafızada faydalarıdır. Keman kursu keman dersi programı sizler için sadece etkinlik veya eğitim olmadığını aynı zamanda bir psikolojik seans niteliğinde fayda sağladığını hissedeceksiniz. Normal derslerinizde daha da ilerlediğinizi görecek ve hafızanızın güçlendiğiniz hissedeceksiniz. Ankara keman kursu olarak kursiyerlerimizde keman çalmanın faydalarını fazlasıyla gözlemlemekteyiz.

Keman Kursu Eğitimi

Keman Kursu Eğitimi

Kurs içeriği

  • Temel müzik kuralları ve müzik terimleri
  • Uygun teknikler ve duruş
  • Enstrüman bakımı
  • Teknik geliştirme için aşamalı egzersizler
  • Klasik dönemden modern döneme uzanan eser icraları

Panorama Sanat Akademisi olarak vermiş olduğumuz keman dersleri her ders sonunda dezenfekte edilmiş ve havalandırılmış geniş sınıflarımızda özel olarak bire-bir eğitim modeli ile sürdürülmektedir. Geniş ferah dersliklerde keman çalmak ve teorik olarak bilgilendirilmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Arzu eden öğrenciler ve veliler için Panorama Sanat Akademisi olarak keman derslerimize online (zoom-skype-google meet) devam etme imkanı sunuyoruz. Online keman dersi hakkında bilgi almak için online dersler sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Ankara keman kursu, Keman eğitimi programı haftada 1 gün ve 1 saat ve ayda toplam 4 saat olacak şekilde devam etmektedir.

Keman derslerimiz hakkında bilgi edinmek, hijyenik sınıflarımızı görmek, online dersleri tecrübe etmek ve ücretsiz deneme derslerimize randevu almak için hemen 0850 305 9767 ve 0552 733 1767 telefon numaralarımızdan Panorama Sanat Akademisi öğrenci işleri ile irtibata geçebilir ya da deneme dersi formunu doldurabilirsiniz.

En kısa sürede sizleri yanımızda görmekten memnuniyet duyarız. Sanat dolu günler diliyoruz ?

NEDEN BİZ?

Ankara keman kursu olarak keman eğitimi programlarımızda hem yeni başlayanlara temel bilgiler sağlamada hem de en ileri düzeydeki öğrencilere eğitim verme konusunda uzmanlaşmış usta öğretmenlerle çalışıyoruz.

Keman dersi ve diğer tüm alanlarda hedefimiz, her yaş için kişisel müzikal gelişimini sağlamak ve aynı zamanda kişinin hayatını müzik ve dans ile zenginleştirmek, ömür boyu sürecek müzik keyfi için gerekli müzikal mükemmellik ve becerilere ulaştırmaktır.

Müzik için bir sevgi ve takdir geliştirme özgürlüğüne sahip, eğlenceli, samimi ve yaratıcı bir ortamda müzik öğretme konusunda uzmanız. Her yaştan öğrenciyi bu serüvende bizimle olmaya keman kursu olarak davet ediyoruz.

Müzik ve dans konusunda yeni başlayan küçük bir çocuğunuz olması veya ilkokulda aldığınız piyano derslerini tekrar etmek isteyen bir büyükanne olmanız farketmez… Eğitmenlerimiz sizin ihtiyaçlarınıza uyacak benzersiz bir program oluşturmaya hazırdır. Keman çalmak ve geliştirmek için deneme dersi formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ücretsiz Deneme Dersi Başvuru Formu