fbpx

Ankara Piyano Kursu

Piyano çok sesli müziği icra etmemizi sağlayacak harika enstrümanlardan biridir. Müziğin temelini atmak için en iyi başlangıç; bilinçli ve alanında uzman olan bir eğitmen ile piyano eğitimi almaktır. Doğru yöntemlerle piyano kursu eğitimine başlayan istekli bir öğrenci bilinçli ellerde kısa zamanda iyi bir seviyeye gelecektir Piyano kursu araştırırken piyano eğitiminiz için hızlı ve emin adımlarla ilerlemeniz için öğretmenin çok önemli olduğunu unutmamalısınız. Ankara müzik kursu olarak özel piyano dersi programlarımızda kursiyerlerimize piyanoyu sevdirmek ve eğitimimizi bu doğrultuda vermek başlıca hedeflerimiz arasındadır. Araştırdığınız piyano kurslarında Ankara piyano kursu olarak size önerimiz mutlaka deneme derslerinize dikkatlice katılım sağlayın ve kendinize şu soruları sorun: öğretmenin sizin eğitiminiz için faydası olacak mı? Öğretmen piyano eğitimi ile ilgili yeterliliği var mı? Öğretmende öz disiplin var mı?

Ankara Piyano Kursu

Ankara Piyano Kursu

PİYANO KURSU EĞİTİMİ HAKKINDA

Deneme derslerinde bu gibi sorularınıza olumlu yanıt aldıysanız öğretmeninizle gönül rahatlığı ile devam edebilirsiniz. Çocuklar için piyano eğitimi 5-7 yaş en iyi yaştır.  Bu yaş gruplarında çocukları piyano ile tanıştırırsanız ilerlemeleri çok daha hızlı olur ve bu alanda profesyonelleşmeleri yüksek ihtimaldir. İyi öğretmenler ve iyi piyano kurslarında piyano alanında çok ileri seviyeleri görebilir hatta bu alanda meslek sahibi bile olabilirler. Piyano kursu sadece piyano çalmakla bitmez piyano kurslarında aynı zamanda ders sırasında öğretmenlerinin teorik olarak ciddi katkı sağlaması gerekmektedir. Ankara müzik kursu olarak sizi sadece bir piyanist olarak değil iyi bir müzisyen olarakta yetiştirmek en büyük hedefimiz. Panorama Sanat Akademisi bünyesindeki öğretmenlerimiz bu konuya büyük bir titizlikle yaklaşıp çocuklarımızın piyano ve müzik eğitimlerini ona göre vermekteler. Ankara piyano kursu özel piyano dersi programımıza ücretsiz deneme derslerimize katılarak ilk adımı atabilirsiniz. Sizleri aramızda görmekten ve mutlu sanat projemize bir kişiyi daha kazanmaktan büyük onur duyarız.

PİYANO BAŞLANGIÇ EĞİTİMİ

Piyano eğitimi için başlangıç aşamasında genel vücut duruşu ve bilek parmak uyumu çok önemlidir. Doğru duruş ve doğru pozisyon piyano eğitiminde ilk atılması gerek temellerden biridir. Bir Ankara Piyano Kursu olarak alacağınız eğitimin aileleriniz tarafında denetlenebilir olması gerektiği düşüncesindeyiz.  Sürekli öğretmenle çocuk gelişimi hakkında konuşuyor olabilmeniz gerekmektedir.  Bir piyano öğretmeninin piyano kursu eğitiminde önceliği o enstrümanı sevdirmeye çalışmak olmalı.  Piyano kursumuzda bu bizim için bir altın kuraldır. Küçük dokunuşlarla başlayacağınız piyano eğitiminde seviyeniz ilerledikçe parmaklarınız 88 tuşla müziğin içinde adeta dans edecektir. Başardıkça sevecek sevdikçe daha çok çalışacağınız olağanüstü bir müzik aletidir. Ankara müzik kursu bünyesinde sabır ive disiplin ile gittikçe keyif alacağınız bağımlılık yapacak bir enstrümanla tanışacaksınız. Özel piyano dersi programında başlangıç aşaması çok önemlidir. Bu aşamada göstereceğiniz performans gelişiminiz için çok önemlidir. Atacağınız sağlam temeller ile piyano hayatınız boyunca sizin bir parçanız olacaktır. Gelin yeteneklerinizi birlikte keşfedip geliştirelim.

Özel Piyano Dersi

özel piyano dersi programımız haftalık 1 saat üzerinden dahil olacağınız bir programdır. Piyano dersimiz birebir verilmektedir.  Öğretmenlerinizin piyano eğitiminiz için vereceği performans ödevlerini 1 haftaya dağıtıp sürekli piyano ile baş başa kalıp egzersiz yapmanız gerekmektedir. Bunu piyano kursumuzdaki eğitmenlerimizin kontrolünde yapmanızı ilerlemeniz açısından öne arz etmektedir. Bilinçsiz alınan piyano eğitiminin her zaman yarım kalacağını unutmayız. Panorama sanat akademisi Ankara müzik kursu olarak piyano eğitimi programlarımızda yaptığımız katkıları ve gelişim aşamalarını öğretmen raporlarında not edip piyano kursu sürecinizi yakından izlemekteyiz. Gelişiminize katkı sağlamak açısından piyano kurs programınızı takip etmekteyiz.  Piyano çalmanın, piyano eğitiminin bir yaşı yoktur. Her yaş grubunda disiplinli bir çalışma ve iyi bir öğretmenle piyano öğrenebilirsiniz. Önemli olan tek şey kendinize güvenip bu yola istikrarlı bir şekilde devam etmenizdir. Ankara piyano kursu bünyesindeki kursiyerlerimiz talep ettiklerinde aldıkları eğitimleri sertifika ile taçlandırabilecekler. MEB ve LCM(london college of music) sertifikaları bünyemizde kursiyerlere verilmektedir.

Ankara piyano kursu

KURS İÇERİĞİ

Piyano kursu Repertuarı
Ölçekler ve Arpejler
Deşifre
İşitsel Eğitim
Müzik teorisi
Solfej, Parmak Egzersizleri ve Etütler
Doğaçlama ve Klavye Armonisi
Repertuvar: Her bireyin seviyesine uygun bir repertuvar belirlenir ve eğitim yılı içerisinde bu repertuvara göre bireylere ders verilir.  Repertuvar öğrencilerimizin seçtiği sertifikaya göre değişiklik gösterecektir. Milli Eğitim Bakanlığı sertifikası ve London Of College Music(LCM) sertifikalarına göre eğitimi yılı içerisindeki repertuvarlar değişmektedir.

Ölçekler ve Arpejler: ölçekler bir müzik eserinin yapı taşını oluşturmaktadır. Arpejler ise eserin inşasında vazgeçilmezdir.

Deşifre: bir müzik eserini ilk görüşte çalabilme veya okuyabilmeye deşifre denilmektedir. Bir Ankara piyano kursu olarak önemsediğimiz bir kurs içeriğidir. İcracının eğitimdeki kalıcılığını gösterir.

İşitsel Eğitim: İşitmeye dayalı uyaranların algılanıp yorumlanması bir müzisyenin en önemli kazanımlarından biridir. Ankara müzik kursu olarak öğrencilerimizin çalabildiklerini duyma ve algılama yeteneklerini geliştirmek için öğretmenlerimizle eğitimlerimizde özel çaba sarf etmekteyiz. Özel piyano dersi piyano eğitimi ve müzik eğitimi için çok önemlidir. Toplu derslerde öğrenilmesi zor olan piyanoyu hem eğitim aşamasında hemde piyano ile yalnız kaldığınızda hayatınızın her aşamasında özel olmalıdır.

Piyano Kursu Müzik Teorisi Programı

Müzik teorisi; müziğin somut olarak incelenmesi ve sınıflandırılmasına denir. Kısacası müziğe dokunmaktır. özel piyano dersi müzik teorisi öğrenmek için en uygun derstir.

Solfej, Parmak Egzersizleri ve Etütler: Esere başlamadan önce parmak egzersizleriyle ısınabilmek eseri doğru seslerde okuyabilmek ve bunu doğru tekniklerle yapmak çok önemlidir. Çalıştığımız eserlere uygun, teknik kapasitesi yüksek parçalar etüt sınıfına girmektedir. Etüt her zaman geliştirir, hızlandırır ve hazırlar. Piyano eğitimi programlarımızda gerçek bir piyanist yetiştirmek için en ince ayrıntısına kadar dikkat etmemiz gerekmektedir. Bunu da en iyi Ankara müzik kursu olarak bizler yapmaktadır. Piyano dersi aldığınız öğretmenin sadece sizi dinlemekle yetinmeyip teknik ve teorik olarak size kazanımı olup olmadığından emin olmalıyız. Panorama sanat akademisi öğretmenleri konservatuvar mezunlarından oluştuğundan bu konudaki yeterlilikleri en üst seviyededir.

Doğaçlama ve Klavye Armonisi: Eserin armonik ve ritmik kurallarına dikkat ederek planlanmamış yeni bir melodi hattı üretmek, çalan bir şarkıya veya bir esere eşlik etmek veya kendi oluşturduğu temayı genişletebilmek herkesin hayalidir.  Bu beceriyi elde etmek istiyorsak piyano kursumuzun içeriklerini disiplinli ve eksiksiz yapmamız gerekmektedir. Ankara piyano kursu olarak piyano kursu içeriklerimizle öğrencilerimizi iyi bir piyanist olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz.

PİYANO ÇALMANIN FAYDALARI

Müzik inanılmaz derecede güçlüdür. Bizde bir Ankara müzik kursu olarak müziğin bu büyüleyici gücünü öğrencilerimize aktarmak istiyoruz.  Özellikle piyano müziği hem dinlerken hem de çalarken güçlü duygular ortaya çıkarır. Piyano, insanda duygu ve hisleri yoğun olarak yansıtacak şekilde tasarlandı, bu nedenle neden ile piyano çalan bir insanın asında parmakları değil duyguları gezinir siyah beyaz tuşlarda.

Piyano çalmanın en harika yanı, onu aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşabilmenizdir!  Müzik, yaş, etnik köken vb. Tüm engelleri aşan bir dildir. Daha büyük toplulukların yanı sıra daha küçük aile ve arkadaş gruplarını bir araya getirmenin harika bir yoludur.

Piyano eğitimi pratiği aynı zamanda bilişsel ve entelektüel yetenekleri de artırır, mekanik akıl yürütme ve matematikte kullanılan beynin benzer kısımlarını harekete geçirmeyi sağlar. Piyano çalışmasının sadece sayısal olarak değil sözel olaraktan zekayı geliştirdiği bilimsel olarak tespit edilmiştir.  Odaklanma, koordinasyon, çalışkanlık ve yaratıcılık gibi birçok özelliği geliştirdiği de gösterilmiştir. Birkaç yıl düzenli piyano çalan çocukların diğer akranlarına göre kelime haznelerinin daha hızlı geliştiği tespit edilmiştir. Konuşmalardan ve derslerden gelen bilgileri saklama konusunda da daha donanımlıdırlar. Piyano çalmanın, matematik, bilim ve mühendislikte ağırlıklı olarak yer alan uzaysal-zamansal yeteneği artırdığı gösterilmiştir. Erken yaşta düzenli müzik pratiği, beyninizde hayatınızın geri kalanında sizinle birlikte yapısal değişiklikler yaratır ve beyninizi hem çalarken hem de müzik dışı çabalarınızda daha verimli hale getirir. Panorama sanat akademisi olarak Ankara piyano kursu öğrencilerimize bu özellikleri kazandırmak tüm öğretmen kadromuzun en büyük amacıdır. Piyano kursu bünyesindeki öğrencilerimizin yeteneklerini özel piyano dersi programımızda keşfedip geliştirmek başlıca hedeflerimizdendir..

PİYANO TARİHSEL GELİŞİMLERİ

Sanat okulumuzda piyano kursu sırasında çocuklarımıza enstrümanların tarihsel gelişimlerini anlatmaktayız. Ankara müzik kursu olarak Ankara piyano kursu programlarımızda çocuklarımızı icra ettikleri enstrümanı tarihsel gelişmeleri ile aktarıyoruz. Piyano eğitimi özel piyano dersi olarak ilerlediği için öğrencilerimize fırsat buldukça piyano tarihi gelişimlerinide anlatmaktayız.

Piyanonun tarihsel hikayesi, 1709’da İtalya’nın Padua kentinde, Bartolomeo di Francesco Cristofori (1655-1731) adlı bir klavsen ustasının dükkanında başlar. Diğer birçok telli ve klavyeli enstrüman piyanodan önce geldi ve bugün bildiğimiz enstrümanın gelişmesine yol açtı. İnsanoğlunun gergin, titreyen bir telin ses üretebileceği bilgisi tarih öncesi çağlara kadar uzanıyor. Antik dünyada, sesi yükseltmek için yaylar, su kabakları ve kutular üzerine ipler bağlanır ve gerilirdi; bağlar, mandallar ve pimlerle tutturulmuşlardır ve ses çıkarmak için koparıldı, eğildi veya vuruldu. Sonunda, 14. yüzyılda Avrupa’da klavyeli telli çalgılar ailesi gelişti. Bunlardan en eskisi, üzerine iki tahta çekiçle gerilmiş tellerin vurulduğu kapalı, sığ bir kutudur.  İsmi Dulcimer olan bu kutu 14. yüzyılda da ortaya çıkan klavikordun’un  gelişmesine yol açtı.

Müzik tarihinin en büyük icadı olan piyano bu tarihlerde iyice şekillenmeye ve geliştirilmeye başlandı. Son halini aldığında dünyadaki bütün müzisyenlerin vazgeçilmezi olacağını kimse bilemezdi. Piyano 15. Yüzyıla doğru gelişmeye ve şekillendirilmeye devam edildi.

15. YÜZYILDA PİYANO

15. yüzyılda bu piyanonun atalarını klavesin, gravicembalo ve son olarak klavsen izledi. Klavsen ise değişmeyen tek bir hacimle sınırlıydı. Oynarken yumuşaklığı ve ses şiddeti değiştirilemedi. Bu nedenle, icra eden sanatçılar, diğer birçok enstrümanla aynı derecede müzikal ifadeyi aktaramazlar. Daha doğrusu şöyle ifade edebiliriz ki sanatsal arzu, doğrudan piyanonun icadına yol açtı ve bu piyanonun üzerinde müzisyenin ses yüksekliğini ve tonunu parmaklarının gücüyle elde edebilmesini sağladı. Klavsen, piyanonun icadına yol açan en önemli gelişmeydi. Sesi öncekilerden daha öncekilerden çok daha yüksek ve kullanışlıydı, birçok müzisyenin klavye için beste yapmasına ve böylece klavye çalışmalarını gerçekleştirmesine öncülük etmiş oldu. İlk olarak 1709’da Floransa’da sergilenen Cristofori’nin yeni enstrümanı gravicembalo col piano e forte (kabaca “yumuşak ve yüksek sesli klavye enstrümanı”) olarak adlandırıldı. Sonunda, fortepiano veya pianoforte olarak kısaltıldı ve sonunda sadece piyano oldu. Bilinen en eskisi 1720’den kalmadır ve New York City’deki Metropolitan Sanat Müzesi’nde sergilenmektedir. Geçtiğimiz 300 yıldaki pek çok gelişmeye rağmen, Cristofori’nin enstrümanlarının günümüzün modern piyanosuna ne kadar benzediğini gözlemlemek gerçekten şaşırtıcı. Ankara piyano kursu olarak piyano eğitimi programlarımızda piyanonun tarihini açıklamayı asla ihmal etmiyoruz. Çocuklarımızı sadece müzisyen olarak değil aynı zamanda iyi birer akademisyen olarak yetiştirmeyi hedeflediğimizden çaldıkları enstrümanların tarihsel gelişimlerini bilmeleri gerektiği düşüncesindeyiz. Özel piyano dersi alan öğrencilerimiz için müzik tarihi, müzik teorisi ve icra kombinasyonunda piyano kursu verdiğimizde hem motivasyonları yüksek kalmakta hemde dikkatleri dağılmamaktadır. Panorama sanat akademisi Ankara müzik kursu olarak bu idealle akademik birçok öğrenci yetiştirdik ve yetiştirmeye devam edeceğiz.

 

NEDEN BİZ?

Hem yeni başlayanlara temel bilgiler sağlamada hem de en ileri düzeydeki öğrencilere eğitim verme konusunda uzmanlaşmış usta öğretmenlerle çalışıyoruz.

Ankara müzik kursu olarak hedefimiz, her yaş için kişisel müzikal gelişimini sağlamak ve aynı zamanda kişinin hayatını müzik ve dans ile zenginleştirmek, ömür boyu sürecek müzik keyfi için gerekli müzikal mükemmellik ve becerilere ulaştırmaktır.

Müzik için bir sevgi ve takdir geliştirme özgürlüğüne sahip, eğlenceli, samimi ve yaratıcı bir ortamda müzik öğretme konusunda uzmanız. Her yaştan öğrenciyi bu serüvende bizimle olmaya davet ediyoruz.

Müzik ve dans konusunda yeni başlayan küçük bir çocuğunuz olması veya ilkokulda aldığınız piyano derslerini tekrar etmek isteyen bir büyük anne olmanız fark etmez… Eğitmenlerimiz sizin ihtiyaçlarınıza uyacak benzersiz bir program oluşturmaya hazırdır.

Sanatı içinde derinlerde saklayan her bireye ulaşmak ve onları kendi yaratıcılıklarıyla buluşturmak için   buradayız. Bir Ankara piyano kursu olarak kişilerin Yeteneklerini keşfedip çok daha ileri noktalara ulaştırmayı hedeflemekteyiz.

Ankara Bahçelievler Emek mahallesinde bulunan Panorama Sanat Akademisinde piyano eğitimi profesyonel eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir.

Panorama Sanat Akademisi olarak vermiş olduğumuz özel piyano dersi programımız her ders sonunda dezenfekte edilmiş ve havalandırılmış geniş sınıflarımızda uygulanmaktadır. Arzu eden öğrenciler ve veliler için Ankara piyano kursu olarak piyano derslerimize online (zoom-skype-google meet) devam etme imkânı sunuyoruz. Online piyano dersleri hakkında bilgi almak için online dersler sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 

ADRES VE İLETİŞİM

Ankara Piyano Kursu ve Ankara Müzik Kursu programlarımız için bizlere her zaman aşağıda yer alan adres, mail ve iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz. Piyano kursu, Piyano eğitimi Özel piyano dersi programı için iletişim;

İletişim No: 0552 733 17 67 / 0850 305 97 67 

Mail: panoramasanatakademisi@gmail.com

Adres: Emek Mahallesi Bişkek Caddesi No:71 Çankaya/ANKARA

Ücretsiz Deneme Dersi Başvuru Formu