fbpx

Ankara Gitar Kursu Eğitimi Hakkında

Ankara Gitar Kursu Eğitimi : Gitar başlı başına minyatür bir orkestradır. Ankara gitar kursu olarak bu enstrümanın içsel motivasyonunuza katkıda bulunacağını ve harika bir şey üzerinde çalışmanız, pratik yapmanız, yaratmanız, keyif almanız ve başarmanız için size ilham vereceğini umuyoruz.

Gitar, öğrenmesi en keyifli enstrümanlardan biridir. Bir gitarist, kendini ifade etme ve duyguları çalma yoluyla serbest bırakma yeteneğini geliştirir. Gitar çalmak bir kişinin yaratıcı yönüne yeni kanatlar eklemek anlamına gelir. El-zihin koordinasyonunu, zaman yönetimi becerisini güçlendirmeye ve insanları daha sistematik hale getirmeye yardımcı olur. Özel gitar dersi ile birçok senkronize hareket öğrenilebilir; her iki eli aynı anda hareket ettirmek, kavramak, çalmak ve aynı anda doğru perde pozisyonlarını tutmak. Çocuklar için gitar eğitimi alıp gitar çalmayı öğrenmek sadece IQ seviyelerini ve akademik performanslarını genişletmekle kalmayıp aynı zamanda daha organize ve esnek olmalarına yardımcı olduğu için son derece faydalıdır. Ankara müzik kursu bünyesinde yetişen enstrüman dersi alan kursiyerlerimizde bu tarz olumlu dönüşleri sıkça almaktayız

Ankara Bahçelievler Emek mahallesinde bulunan Panorama Sanat Akademimizde Klasik Gitar eğitimiAkustik Gitar eğitimi, Elektro Gitar eğitimi ve Bas Gitar eğitimi  profesyonel eğitmenlerimiz tarafından gitar kursu olarak verilmektedir.

Klasik Gitar Kursu

Gitar eğitimi temellerini öğrenmek için en iyi seçeneklerden biri klasik gitardır ve gitarların atası olarak bilinmektedir. Klasik gitarla gitar kursu eğitimine başlamanın birçok avantajı vardır. bunlardan en önemlisi eser etüt, egzersiz ve repertuvarının çok geniş olmasıdır. İyi bir gitarcı olmak istiyorsan bilgiyi kovalaman ve onu eksiksiz öğrenebilmen lazım o yüzden kusursuz bir başlangıç için klasik gitarı herkes gibi bizde Ankara müzik kursu olarak öneriyoruz. klasik gitara yazılan eserlerin çoğu solo eserdir. o yüzden klasik gitara solo enstrümanda diyebiliriz. çok sesli müziğin en kullanışlı enstrümanı olan klasik gitara müzisyenler kendi içerisinde fakir piyanosu dediklerini biliyor musunuz 🙂  Diğer gitar türlerine göre hafif olmasından dolayı taşıması daha kolay olmasının yanında fiyat olarak da diğer türlere göre daha uygundur. Söz konusu durumlar göz önünde bulundurulduğunda gitar türleri arasında en çok tercih edilen türdür. Klasik gitarların klavyesi daha geniş bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda klasik gitarlarda plastik teller kullanılmaktadır. Klasik gitar eğitimi; elektro gitar eğitimi, bas gitar eğitimi ve akustik gitar eğitimi gibi eğitimlerden daha çok tercih edildiği Ankara gitar kursu olarak gözlemlediğimiz bir deneyimdir., özel gitar dersi programına yeni başlayanlar için tercih edilmesi uygun olan bir gitar türüdür.

Akustik Gitar Kursu

Akustik gitarlar, klasik gitara göre daha büyük bir gövdeye sahipken daha ince bir klavye yapısına sahiptirler. Bunun yanı sıra akustik gitarlarda çelik teller kullanılmaktadır. Yüksek ve zengin içerikli tonlara sahip olan akustik gitar, çok çeşitli müzik türleri için kullanılabilecek bir enstrümandır. Klasik gitardan bir farkıda ses yüksekliğidir. Sesi klasik gitara göre daha yüksek ve daha tok duyulmaktadır. akustik gitarda hem klasik gitar gibi istediğiniz yere taşıyıp çalabilme avantajı vardır hemde elektro gitar gibi ses sistemine bağlayıp daha yüksek seslerde performans gösterme şansı vardır. Akor sistemi elektro gitar ve klasik gitara çok benzemektedir ama tarzı için aynı şeyi söyleyemeyiz. Akustik gitar solo ve ritim bakımından tamamen kendine özel bir yapıya sahiptir. Ankara gitar kursu olarak akustik gitar eğitimi programımızda kursiyerlerimizin bu özel enstrümanla buluştururken yapısıyla ilgili bilgileri de dersinde aktarmaktayız. bas gitar eğitimi, klasik gitar eğitimi, elektro gitar eğitimi alan kursiyerlerimizden bir çoğu aynı zamanda ellerinde birer akustik gitar bulundurduklarını ve bu enstrümanı çalmanın keyfinin başka olduğunu söylediklerini aktarabilirim. Özel gitar dersi alındıktan bir müddet sonra kursiyerler karakterlerine göre gitar seçimi yaptığını ve kendini yansıtan gitarla devam ettiklerini gitar kursu derslerimizde  görmekteyiz. Ankara müzik kursu olarak bünyemizdeki gitar eğitimi öğretmenlerinin konservatuvar mezunu olmalarını şart koşuyoruz. Eğitim kalitemiz tamamen öğretmenlerimizin kalitesinden gelmektedir.

Elektro Gitar Kursu

Klasik, akustik veya elektronik tüm gitarların yapısı birbirine benzerdir. Gitarlar; bir köprü, gövde ve klavyeden oluşan bir yapıya sahiptir. Klasik ve akustik gitarların içi boşken, elektrikli gitarlar içi dolu ve sağlam bir gövdeye sahiptir. Yıllar boyunca akustik gitar, hacminin düşüklüğü nedeniyle büyük müzik topluluklarında sınırlı bir rolde kalmıştır. Bu doğrultuda icracılar tarafında daha fazla hacim isteğinin oluşması elektro gitarın ortaya çıkmasındaki en önemli tetikleyicilerdendir. Modern elektro gitarın öncülleri, kabloları, mıknatısları ve diğer “pikap” eklerini takan mucitler tarafından kabaca modifiye edilmiş akustik gitarlar-dır. Ancak, 1930’larda teknoloji gelişmeye başladıkça, yeni sürümler daha karmaşık hale geldi ve elektro gitar, müzik tarzlarını genişletmeye yardımcı olan bir gelişme olan solo bir enstrüman haline gelmiştir. Elektro gitar bilindiği üzere bir çok müzik türünün vazgeçilmezidir. Bunların en başında rock müzik gelmektedir. Devamında funk, bluse ve jazz müziğinde olmazsa olmazıdır. Panorama sanat akademisi olarak Ankara müzik kursu bünyesindeki gitar eğitimi öğrencilerini basit seviyelerde başlatıp ileri seviye elektro gitar eğitimi tekniklerine kadar öğretmekteyiz. Ankara gitar kursu olarak bas gitar eğitimi akustik gitar eğitimi ve klasik gitar eğitimi metotlarımızda bu yolu izleyerek aktarmaktayız. Gitar kursu alternatifleri fazla olan bir kurstur. Deneme derslerimizde sizlere anatomik olarak en uygun gitarı seçip özel gitar dersi programımızı ona göre başlatıyoruz.

Bas Gitar Kursu

Müziğin içerisine girdiğinizde, müziğin üç ana unsurdan oluştuğunu öğreneceksiniz. Bu üç unsur; ritm, armoni ve melodidir. Geleneksel olarak bas, bir grup veya grup içinde iki temel ve hayati işlevi yerine getirmektedir. Ankara müzik kursu Bas gitar eğitimi programı aldığınızda aynı zamanda ritim ve armoni eğitimi de alarak bunları bas gitar üzerinde uyguluyor olacaksınız. Müziğin olmazsa olmazlarından biri ritimdir. Ankara gitar kursu olarak klasik gitar eğitimi elektro gitar eğitimi ve akustik gitar eğitimi programlarından farklı olarak müzikteki ritmik temelleri ve armoniyi derinlemesine öğreneceksiniz. Bir grup içerisindeki bas gitar icracısının başlıca sorumluluklarından ve önceliklerinden biri ritimdir ve armonidir. Bas gitarcının en önemli görevi ve önceliği doğru temel notaların icrası ile armonik yapıya sağladığı katkıdır. Sahne alan grupların yöneticileri şefleri solistler gibi görünebilir ama asında öyle değildir. Her zaman sahnedeki enstrümanlara bas gitar liderlik eder onunla göz teması kurmadan müzikte ilerleyemezsiniz. Özel gitar dersi ile bu liderliğe ulaşacaksınız. Gitar kursu bünyesinde alacağınız bas gitar eğitimi-ni kısa sürede sahnede olmanın keyfi ile taçlandıracaksınız.

Bas Gitar Özellikleri

Bas gitar bir eşlik enstrümanı olduğu için icrasında ritmi ve armoniyi çok iyi bilmek gerekmektedir. Tek başına çalındığında sıkıcı gibi gelebilir ama aklınızdaki armoni geçişleri size nirvanayı yaşatacaktır. Bir grupta bas gitarcı her zaman grubun kahramanıdır. Çünkü teorik olarak en bilgili bas gitarcıdır ve her zaman olmadık yerde sahne performansını ince dokunuşlarıyla kurtarır. Ankara müzik kursu olarak bünyemizde klasik gitar eğitimi, elektro gitar eğitimi, akustik gitar eğitimi yanı sıra bas gitar eğitimi alanında da birçok öğrenci yetiştirdik. Bas gitar Eğitimi tüm gitar eğitimi alternatiflerinden daha kapsamlı olmuştur. Çünkü teori yani armoni eğitimi sağlam olması gerekmektedir. Panorama sanat akademisi  Ankara gitar kursu eğitimcileri bu bilinçle gitar kursu derslerini işlemekte ve öğrencilerine bilgi aktarmaktadırlar. Özel gitar dersi sizlere birçok şey katacaktır.

Gitar Kursu içeriği Neler var?

  • Gitar eğitimi Melodi çalma çalışmaları
  • Akor eşlikleri
  • Temel solo çalma çalışmaları
  • Klasik gitar eğitimi ve Popüler gitar stilleri hakkında fikir vermek için geçiş akorları, baslar ve ölçek çalışmaları
  • Elektro gitar eğitimi Popüler gitar stilleri hakkında fikir vermek için geçiş akorları, baslar ve ölçek çalışmaları
  • Bas gitar eğitimi iPopüler gitar stilleri hakkında fikir vermek için geçiş akorları, baslar ve ölçek çalışmaları
  • Akustik gitar eğitimi Popüler gitar stilleri hakkında fikir vermek için geçiş akorları, baslar ve ölçek çalışmaları

Panorama Sanat Akademisi Ankara müzik kursu olarak vermiş olduğumuz özel gitar dersi programında her ders sonunda dezenfekte edilmiş ve havalandırılmış geniş sınıflarımızda özel olarak bire-bir eğitim modeli ile sürdürülmektedir.

Arzu eden öğrenciler ve veliler için Panorama Sanat Akademisi Ankara gitar kursu olarak gitar derslerimize online (zoom-skype-google meet) devam etme imkanı sunuyoruz. Online gitar dersleri hakkında bilgi almak için online dersler sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Gitar kursu haftada 1 gün ve 1 saat ve ayda toplam 4 saat olacak şekilde devam etmektedir.

Gitar derslerimiz hakkında bilgi edinmek, hijyenik sınıflarımızı görmek, online dersleri tecrübe etmek ve ücretsiz deneme derslerimize randevu almak için hemen 0850 305 9767 ve 0552 733 1767 telefon numaralarımızdan Panorama Sanat Akademisi öğrenci işleri ile irtibata geçebilir ya da deneme dersi formunu doldurabilirsiniz.

En kısa sürede sizleri yanımızda görmekten memnuniyet duyacağız. Sanat dolu günler diliyoruz ?

NEDEN BİZ?

Hem yeni başlayanlara temel bilgiler sağlamada hem de en ileri düzeydeki öğrencilere özel gitar dersi verme konusunda uzmanlaşmış usta öğretmenlerle çalışıyoruz.

Hedefimiz, her yaş için kişisel müzikal gelişimini sağlamak ve aynı zamanda kişinin hayatını müzik ve dans ile zenginleştirmek, ömür boyu sürecek müzik keyfi için gerekli müzikal mükemmellik ve becerilere ulaştırmaktır.

Müzik için bir sevgi ve takdir geliştirme özgürlüğüne sahip, eğlenceli, samimi ve yaratıcı bir ortamda müzik öğretme konusunda uzmanız. Her yaştan öğrenciyi bu serüvende bizimle olmaya davet ediyoruz.

Müzik ve dans konusunda yeni başlayan küçük bir çocuğunuz olması veya ilkokulda aldığınız piyano derslerini tekrar etmek isteyen bir büyükanne olmanız farketmez… Eğitmenlerimiz sizin ihtiyaçlarınıza uyacak benzersiz bir program oluşturmaya hazırdır.

Ankara müzik kursu olarak gitar kursu programımız donanımlı ve alanında uzman öğretmenlerle en iyi şekilde geçmektedir. Gitar eğitimi ;bas gitar eğitimi, klasik gitar eğitimi, akustik gitar eğitimi ve elektro gitar eğitimi olmak üzere üç ana gruba ayrılmaktadır. Panorama sanat akademisi olarak Ankara gitar kursu programlarımızın tamamını kendi geliştirdiğimiz metotlarla kursiyerlerimize hızlı ve bilinçli bir şekilde aktarmaktayız.

Ücretsiz Deneme Dersi Başvuru Formu