fbpx

KONSERVATUVARA HAZIRLIK KURSU

 

Konservatuvara Hazırlık Kursu : Panorama sanat akademisi; güzel sanatlar fakültesi, bando okullarına hazırlık ve eğitim fakültelerinin yanında aynı zamanda konservatuvar alanında da birçok öğrenci hazırlamaktadır.

Konservatuar hazırlık kurslarımızda konservatuardan mezun alanında profesyonel öğretmenlerimizle kursiyerlerimize en iyi şekilde eğitim vermekteyiz. Birebir özel olan derslerimiz haftada 1 gün 1 saat olarak yapılmaktadır. Kursiyerlerin yeterliliği ve talebine göre ders saati arttırılabilir.

Konservatuar nedir:

Alanında bale, müzik ve tiyatro eğitimlerinin verildiği okullara konservatuar denilir.

Konservatuvara Hazırlık Kursu

Konservatuvara Hazırlık Kursu

Konservatuara kimler girebilir?

Konservatuara girebilmek için lise ve dengi okullardan mezun olmuş olmanız ÖSYM’nin belirlediği sınav baraj puanını geçmeniz ve konservatuarların açmış olduğu yetenek sınavlarında başarılı olmanız gerekir. Bu sınavlarda başarılı olmak için eğitim görmeyi planladığınız bölümle ilgili yeterli bir yeteneğe sahip olmak ve bu yeteneği geliştirmek için planlı programlı çalışmalarla emek vermeniz gerekmektedir.

Konservatuar mezunlarının yaptıkları işler ve çalışma alanları:

Konservatuar mezunlarının aldıkları konservatuar eğitiminden sonra diplomalarında uzman oldukları alan belirtilir. Örneğin; müzik icracısı, şef, kompozitör, opera sanatçısı gibi unvanlar konservatuar mezunu kişilerin uzmanlık alanlarını göstermektedir. Mezunlar senfoni orkestraları, devlet opera ve baleleri veya TRT’ de uzman oldukları alanlarla ilgili görev alabilir veya serbest çalışabilirler. Yine bu diplomaya sahip kişiler konservatuarlarda öğretim görevlisi olarak çalışıp bu alanlarda öğrenci yetiştirebilirler.

Ücretsiz Deneme Dersi Başvuru Formu