fbpx

GÜZEL SANATLAR EĞİTİM FAKÜLTESİNE HAZIRLIK

 

Güzel Sanatlar Eğitim Fakültesi : Panorama Sanat Akademisi Güzel Sanatlar Hazırlık Eğitimini Hacettepe Üniversitesi mezunu alanında Türkiye’nin en iyileri olan eğitmenler eşliğinde disiplinli bir yol izleyerek yapmaktadır. Kendisi için en uygun bölümü keşfetmiş kursiyerlerimize amaçları doğrultusunda en uygun materyalleri kullanarak hazırlık aşamasını programlamaktayız. Ankara Güzel Sanatlar Fakültesine hazırlık kursumuz başarılı ve disiplinli çalışmalarla öğretmenlerimizin özverisi ve kursiyerlerimizin gayretiyle Türkiye’nin en iyi Güzel Sanatlar Fakülteleri’ne birçok öğrenci yetiştirmektedir.

YETENEK SINAVLARINDA BAŞARILI OLMAK İÇİN;

 

  • Hedef Belirlerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Hazırlık aşamasına geçmeden önce iki hedefimizin net olması  gerekmektedir. Birincisi eğitim alacağımız üniversite ve bölümü belirlemek, müfredat ve öğretmen kadrosuna hakim olmamız gerekmektedir. İkincisi amaçladığımız üniversitenin hazırlık aşamasında yardımcı olacak öğretmen ve kurs, hedefimize başarılı bir şekilde ulaşmamızda çok belirleyici faktördür.

 

  • Profesyonel Yardım Almalı Mıyım?

Alanında profesyonel bir kurumdan hazırlık süreciyle ilgili yardım almak Güzel Sanatlara hazırlık ve yetenek sınavlarına hazırlık için çok önemlidir. Özellikle Anadolu liseleri, Fen liseleri ve Düz liselerden mezun olan öğrencilerin Güzel Sanatlar lisesinden mezun olan bir öğrenciye göre yetenek sınavlarından başarılı olma ihtimali daha düşüktür. Bunun nedeni ise Güzel Sanatlar lisesinden mezun olan bir öğrencinin lise eğitiminin tamamının yetenek sınavlarına yönelik olmasıdır. Bu faktörü göz önünde bulundurursak profesyonel yardım almanız gerekmektedir. Alacağınız yardım yetenek sınavlarını kazanma ihtimalinizi arttıracak ve başarılı olma durumunda kazanacağınız üniversitenin sanatsal formasyonunuda elde etmenizi sağlayacaktır. Bu noktada yetenek sınavlarını başarılı bir şekilde geçmek için profesyonel bir kurumla mutlaka çalışmanız gerekmektedir.

 

  • Planlı ve Disiplinli Çalışmanın Önemi

Yetenek sınavlarından başarılı olmanın önemli noktalarından biri zamanın verimli kullanılması ve disiplinli bir çalışma programıdır. Burada önemli olan bir diğer konu kursiyerin tercih ettiği bölümle ilgili doğru bir çalışma programı oluşturmak ve en uygun kaynaklardan faydalanmasıdır. Yani esas olan öğrencinin yanlış çalışmadan kaçınması ve zaman kaybının önlenme olgusudur. Nitekim bu aşamada çoğu öğrenci bu olumsuzlukları yaşamakta yanlış bilgi ve eğitim biçimine maruz kalıp yetenek sınavlarında başarısız olmaktadırlar. Bu olumsuz durumun yaşanmaması verilen emeklerin boşa gitmemesi için yetenek sınavlarına hazırlık kursları çok iyi araştırılmalı ve en uygun kurumla bu yola çıkılmalıdır.

 

  • Kendine Güvenmelisin !

Güzel Sanatlar Eğitim Fakültesi için kendine güvenmelisin. Bireyin kendine olan inancı ve özgüveni her zaman başarı ile doğru orantılıdır. Başarısızlık düşüncesiyle çalışmalarımızı yürütmemiz mümkün değildir. Hayallerimizdeki soyut başarıyı somutlaştırıp gerçek başarıya ulaşmamız için inancımızın ve güvenimizin tam olması gerekmektedir.

 

Yetenek sınavlarına hazırlık aşamasında seçeceğiniz eğitim kurumu sizlerin kaderini tayin edecektir. Zira tercih ettiğiniz kurum ve eğitmenleri size zaman kaybettirmeden verimli ve doğru metotlarla başarıya ulaştırmaları çok önemlidir. Aksi durumda hem zaman olarak hem de maddiyat olarak kayıp yaşarsınız. Bu üzüntü ve başarısızlığı yaşamamak için kurum seçiminizde araştırma ve karşılaştırma yaparak yetenek sınavları için sizi başarıya ulaştıracak en doğru kurumu bulmanız gerekmektedir.

Ücretsiz Deneme Dersi Başvuru Formu